KORPO CZY WŁASNY BIZNES: jaka jest moja droga?

KORPO CZY WŁASNY BIZNES: jaka jest moja droga?

Praca na etacie

Wypalenie zawodowe, przełożony, który ciągle czegoś wymaga i nie można się z nim dogadać, frustracja za każdym razem, kiedy do skrzynki odbiorczej wpadają kolejne maile z oczekiwaniami i terminami na już. Mam dość słuchania innych, niekończących się zebrań, realizowania zbyt ambitnych i nierealnych celów. A może rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady? Nie, nie w Bieszczady. A może rzucić to wszystko i otworzyć własny biznes? Być dla siebie sam sterem, statkiem i żeglarzem.

Przedsiębiorca

Wielu Przedsiębiorców w pewnym momencie zadaje sobie pytanie, czy rzucić to wszystko i znaleźć sobie pracę na etacie? Własny biznes to ciągła praca, zmiany, presja, decydowanie o budżecie, zaangażowanie emocjonalne. Walka o firmę trwa każdego dnia, jak o własne dziecko. Jest taki moment, kiedy przestajesz być zadowolony z efektów swojej pracy i brak już tego zapału, który był wtedy jak firmę zakładałeś.

W obydwu przypadkach takie myślenie jest efektem przemęczenia, frustracji, a czasami wiąże się z brakiem pomysłu na siebie lub firmę.

Nie podejmuj decyzji w stresie, emocjach i pod wpływem chwili. Musisz wiedzieć, czy przejście na etat lub założenie własnej firmy, to najlepsza decyzja czy tylko ucieczka. A może wynik ostatnich niepowodzeń, obaw, lęków, czy poczucia braku kompetencji. Nie musisz wiedzieć tego od razu. Ważne, aby wszystko spokojnie przemyśleć, zastanowić się, opracować strategię. Możesz to zrobić samodzielnie, możesz poprosić o wsparcie osoby z zewnątrz lub z Twojego zespołu.

Nie ma dobrych i złych decyzji – najważniejsze jest podjęcie tych odpowiednich. Zrobienie pierwszego kroku. Każde postanowienie ma swoje konsekwencje. Jest to sukces lub nauka i doświadczenie czegoś nowego. Ostatecznie wybór należy do Ciebie.

Brak komentarzy

Napisz komentarz