Coaching

coaching biznesowy

''W coachingu chodzi o pomaganie ludziom w zdobyciu tego, czego pragną bez robienia tego za nich lub mówienia im, co mają robić''

W coachingu biznesowym chodzi o to, by niemożliwe stało się możliwe. Najczęściej ograniczeniami są nasze przekonania dotyczące biznesu i nas samych. Ważne jest stworzenie spójnej i zgodnej z talentami/pasjami Klienta wizji jego biznesu; następnie zaplanowanie jej realizacji i wdrożenie w życie. Brzmi bardzo łatwo, ale gdyby tak było, to każdy człowiek byłby szczęśliwym właścicielem firmy. Wiemy, że tak nie jest. Wielu ludzi narzeka na swoją sytuację biznesową czy życiową. Jednak gdy w głowie i w sercu jest już marzenie i chęć do działania, to mamy za sobą pierwszy krok.

nowe możliwości

Coaching jest to proces, który pozwala na lepsze przyjrzenia się swojej sytuacji, poszerzenia perspektywy, a dzięki temu dostrzeżenia nowych możliwości i rozwiązań.
Lider uświadamia sobie jakie kompetencje potrzebuje rozwijać oraz jak lepiej korzystać ze swoich mocnych stron, aby osiągać zamierzone rezultaty. Coaching biznesowy jest indywidualnym wsparciem dla liderów, menedżerów, właścicieli firm oraz wszystkich tych, którzy chcą rozwijać się zawodowo i osiągać ponadprzeciętne rezultaty w biznesie.

Liderzy zaangażowani w coaching biznesowy zauważają: wzrost efektywności i skuteczności w osiąganiu zamierzonych celów, udoskonalenie kompetencji interpersonalnych oraz przywódczych, wzrost motywacji i zaangażowania w podejmowaniu działań oraz większą satysfakcję z pracy.

korzyści z coaching'u

"Cały świat usuwa się z drogi człowiekowi, który wie dokąd zmierza." - Steve Jobs
Podczas indywidualnych sesji coachingowych:

  • sprecyzujesz swoje cele,
  • odkryjesz swoje najgłębsze wartości,
  • skonfrontujesz się ze swoimi ograniczającymi przekonaniami,
  • rozwiniesz umiejętności podejmowania trafnych decyzji,
  • krok po kroku zaplanujesz swoje działania,
  • wzmocnisz swoje zaangażowanie i motywację,
  • dotrzesz do własnych, niepowtarzalnych odkryć i rozwiązań,
  • poznasz narzędzia i techniki wspierające skuteczne osiąganie celów

coaching to proces

Do każdego człowieka i problemu podchodzimy indywidualnie. Badamy potrzeby i oczekiwania, aby wybrać najlepszą metodę do osiągnięcia wyznaczonych celów. Z czym Ty się mierzysz dzisiaj? Jakie masz wyzwania? Czekamy na Twój pierwszy krok, czekamy na Ciebie.